Mikrodermabrazja

Drukuj PDF

Ta metoda jest w szczególności polecana osobom o delikatnej, wrażliwej i skłonnej do alergii skóry, gdyż nie powoduje żadnych podrażnień. Zabieg opiera się na usuwaniu wierzchnich warstw naskórka wykorzystując do tego celu diamentowe głowice. W praktyce wygląda to tak, że kosmetyczka przesuwa po skórze metalową końcówką urządzenia do wykonywania zabiegu. Końcówka ta zasysa zrogowacony naskórek. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po jego wykonaniu skóra jest idealnie gładka i bez śladów podrażnień. Mikrodermabrazja diamentowa jest metodą bezpyłową – nie niesie więc za sobą ryzyka pozostawienia na skórze twarzy resztek proszku.

Mikrodermabrazja zdobyła tak wielką popularność między innymi dlatego, że jej zastosowanie jest niezwykle szerokie. Zabieg pomaga uporać się z większością problemów dotyczących skóry twarzy. Jest zalecany osobom cierpiącym na trądzik (zarówno zaskórnikowy jak i grudkowy), lecz także tym, którzy nie mogą pozbyć się szpecących blizn potrądzikowych. Ta nowoczesna kosmetyczna technika poprawia kondycję zniszczonej przez słońce skóry z widocznymi przebarwieniami. Wskazaniem do mikrodermabrazji są również rozszerzone pory, łojotok i zaskórniki.

Mikropeeling kontrolowany może być stosowany przez osoby w różnym wieku. Zabieg świetnie radzi sobie z trądzikiem dotykającym głównie osoby młode. Jest też polecany wszystkim tym, którzy cierpią z powodu blizn, znamion, piegów i innych skaz na skórze. Po kilku sesjach zabiegowych wszelkie niedoskonałości staną się znacznie mniej widocznie. Mikrodermabrazja okazuje się przydatna także w przypadku osób dojrzałych, którym zależy na zmniejszeniu plam starczych czy negatywnych efektów działania słońca na skórę. Technika ta pozwala pozbyć się drobnych zmarszczek wokół oczu, szyi i ust.

Mikrodermabrazja jest zalecana właściwie każdemu, kto chciałby poprawić kondycję skóry i pozbyć się typowych dla niej problemów. Dzięki kontrolowanemu peelingowi można w szybki i efektywny sposób zregenerować naskórek i pozbyć się jego zanieczyszczeń. Mikrodermabrazja stanowi też dobre przygotowanie do laserowych zabiegów takich jak np. fotoodmładzanie. Co ciekawe, zabieg działa korzystnie nie tylko na skórę twarzy. Jest on również skutecznym sposobem do walki z cellulitem, rozstępami a także ogólną wiotkością skóry.

Przeciwwskazania

Mikrodermabrazja może być stosowana przez osoby reprezentujące każdy typ i kolor skóry. Oczywiście, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Poniżej znajduje się ich lista:

Warto podkreślić, że stany takie jak ciąża, menstruacja a także fakt posiadania opalonej lub płytko unaczynionej skóry nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji.

Chociaż mikrodermabrazja właściwie nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, po jej wykonaniu można odczuć mrowienie i pieczenie skóry, co jednak powinno ustąpić po kilku godzinach. U osób stosujących aspirynę i niesteroidowe leki zapalne istnieje ryzyko wystąpienia wybroczyn, które utrzymują się do trzech dni. Należy też pamiętać, aby po przejściu zabiegu mikrodermabrazji unikać opalania przez okres co najmniej dwóch dni.